Než odjedeme na dovolenou


I když odjíždíme třeba jen na týden, chtěli bychom si toho volna užít. Proto bychom měli udělat všechno pro to, abychom po dobu dovolené mohli v klidu relaxovat a nemuseli myslet na náš opuštěný a napospas zlodějům nechaný domov.
vloupání do domu

Měli bychom znát několik pravidel, kterými bychom se měli řídit před odjezdem:

·         Nemluvit o tom, kdy odjíždíme na dovolenou

·         Mít všechna okna a dveře zajištěná

·         Nezatahovat závěsy a žaluzie v oknech

·         Požádat důvěryhodnou osobu, aby pravidelně vybírala poštovní schránku a

·         Svěřit klíč kvůli kontrole bytu a občasné otevírání oken

·         Využít elektroniku, která nám rozsvítí světla, popř. televizi nebo rádio

·         Cennosti uschovat do trezoru a předtím je

·         Vyfotografovat

·         Nikdy se nechlubit svou majetkovou a finanční situací

·         Nenechávat viset prádlo na šňůře
hořící dům

Základem pro bezpečnost domu nebo bytu jsou kvalitní bezpečnostní dveře a okna. Tudy zloději nejčastěji proniknou do objektu. Nejvíce ohrožené je přízemí domu, proto jestli je to možné, je bezpečnější namontovat mříže. Pokud nelze mříž namontovat, měli bychom se zajímat alespoň o tzv. bezpečnostní fólii. Není špatné také řešení pomocí venkovních bezpečnostních rolet. Zámky dveří by měly mít bezpečnostní vložku.

Pokud se neubráníme prozrazení termínu odjezdu, můžeme nalepit na viditelné místo samolepku informující o přítomnosti alarmu nebo přítomnosti psa. Aby zvenku nebylo vidět do bytu, měli bychom mít na oknech záclony.

Někdy se můžeme snažit, jak chceme, ale přesto to zloděje neodradí a my bychom na to měli být připraveni  https://www.bezurocne-pujcky.cz/nejhorsi-je-nepozvany-host, abychom zmírnili následky, jak jen to půjde.
varovné světlo

Co se týká nebezpečí požáru, měli bychom zkontrolovat kamna, krb, plynový kotel a sporák v létě vypnout. Zavřít hlavní přívod vody, pokud nám bude někdo zalévat kytky, asi není dobrý nápad. To samé je s elektřinou, pokud chceme, aby nám televize nebo rádio občas hrálo, nebudeme je vypínat ze zásuvky. Můžeme nechat rezervní klíče u dobrého souseda a požádat ho o kontrolu bytu. Také mu necháme na sebe telefonní kontakt.

Než odjedeme na dovolenou
4.8 (95%)4