Sicílie, krajina plná extrémů a kontrastů

Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři a jeden z 20 regionů Itálie. Jedná se o jednu z pěti italských autonomních oblastí v jižní Itálii a okolních menších ostrovech, oficiálně označovaných jako Regione Siciliana. Sicílie se nachází v centrálním Středozemním moři, jižně od italského poloostrova, odkud je oddělena úžinou Messiny.  Nejvýznamnějším orientačním bodem je hora Etna, nejvyšší aktivní sopka v Evropě a jedna z nejaktivnějších na světě, v současné době měří 3 329 m. Ostrov má typické středomořské klima.

krajina sicílie

Díky své výhodné klimatické poloze je Sicílie mimořádně navštěvovaná po celý rok a každá sezona má své vlastní osobité kouzlo. Je tam vždy co dělat, ať už opalování na zlatých plážích, pěší turistika v horách, návštěva starověkých archeologických nalezišť, lyžování na hoře Etna nebo nakupování v módních butikách v Palermu.
sopka Etna

Všude uvidíte důkazy historie staré 3 000 let, Sicílie byla strategickou křižovatkou Evropy. Nikde jinde nevládli Řekové, Římané, Arabi, Normané, Francouzi, Němci, Španělé, Italové, a dokonce i Britové. Ostrov je díky tomu historické dědictví, je rozsáhlé muzeum pod širým nebem, dokladem téměř každé středomořské civilizace minulosti. Nejstarší archeologické důkazy lidské činnosti na ostrově pocházejí již z 12 000 př.nl

Díky své víceleté historii a své jedinečné paletě geologických vlastností je Sicílie plná kulturních a přírodních divů. Sedmi z nich byl udělen status světového dědictví UNESCO. Památky UNESCO světového dědictví Sicílie, vyzdvihují rozmanitost ostrova a poskytují fascinující přehled o své dlouhé historii a mimořádné kráse. Možná nebudete schopni je navštívit všechny během jedné dovolené, ale doporučujeme vám vidět alespoň několik.
nástěnná malba

Sicilská kuchyně nese stopy všech kultur, které existovaly na ostrově Sicílie za poslední dvě tisíciletí.  Ačkoli její kuchyně má hodně společného s italskou kuchyní, sicilské jídlo má také řecké, španělské, francouzské a arabské vlivy.

Sicílie, krajina plná extrémů a kontrastů
4.1 (82.5%)8